Menu

Nejlepší knihy dětem 2013 – 2014 – ke stažení zdarma

nejlepsi knihy detem

Nejlepší knihy dětem 2013/2014 (tisková zpráva k projektu)

Kampaň spojená s katalogem původní české produkce pro děti a mládež 2013/2014 doporučené Českou sekcí IBBY a SČKN.

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vydávají již druhý výroční katalog doporučených českých knih pro děti a mládež. Komentovaný výběr 35 titulů má pomoci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti orientaci na knižním trhu.

Projekt má nově i vlastní webové stránky, viz.: www.nejlepsiknihydetem.cz

Katalog sestavili naši přední odborníci na literaturu pro děti a mládež Jana Čeňková a Petr Matoušek.  Zahrnuje první vydání původní české tvorby autorů a ilustrátorů, které vyšly od září 2013 do září 2014. Je koncipován abecedně, obsahuje vždy stručné hodnocení díla, medailon autora a ilustrátora, obálku knihy a označení vhodné věkové hranice čtenářů. Jeho součástí je přehled oborových ocenění, adresář nakladatelů zařazených titulů a také seznam knihkupců, kteří mají tyto knihy v nabídce.  

Na nově spuštěných webových stránkách je v elektronické formě k nahlédnutí i ke stažení také katalog z předchozího ročníku. Současně s webem vznikly i facebookové stránky, které mají za úkol především maximálně zkvalitnit zpětnou vazbu ve vztahu k tvůrcům projektu.
Letos je katalog vydán i v tištěné verzi, kterou uvítali zejména knihkupci a knihovníci.
Loňský první ročník katalogu senavzdory pouze elektronické podobě setkal u veřejnosti s velkou odezvou.

I díky podpoře od MK ČR a SFK plánuje SČKN od roku 2015 původní projekt obohatit o nové prvky. Každý měsíc se uskuteční jedno „čtení v knihkupectví či v knihovně“, na němž se představí cca 3 knihy z aktuálního katalogu. Svaz českých knihkupců a nakladatelů tak vytvoří celoroční kampaň, jejímž výsledkem bude intenzivní podpora původní české literární tvorby pro děti.

S přáním hezkého dne
Marcela Turečková, tajemnice SČKN
604 200597
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Katalog ke stažení ZDE
http://www.ibby.cz/pdf/nej_knihy_detem_2013_14.pdf